Pomysły studentów na zagospodarowanie terenów Podzamcza

29. stycznia 2015 r. w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie odbył się wernisaż wystawy prac semestralnych studentów kierunku architektura krajobrazu. Tematem prac były projekty koncepcyjne dotyczące zagospodarowania północnej części Podzamcza w Lublinie, obejmujących dworzec PKS. Pomysły studentów wpisują się w toczącą się aktualnie debatę nad przyszłością tych terenów.

Jak mówi dr hab. Małgorzata Milecka (z Katedry Projektowania i Konserwacji Krajobrazu – organizującej wystawę): „Wszystkie dworce są pewnego rodzaju wizytówką, pierwszym miejscem kontaktu z miastem, państwem – więc naprawdę są bardzo ważne dla promocji. Chcielibyśmy, żeby teren dworca PKS był taką wizytówką i  zachęcał do tego, by w Lublinie na dłużej zostać.”

Studenci pracując w kilkuosobowych zespołach przedstawili efekty swojej nauki i przemyśleń w postaci projektów uwzględniających różne funkcje dla terenów Podzamcza.  Nowatorskie koncepcje warte są obejrzenia – wystawę można zwiedzać w ciągu najbliższych dni w holu Centrum Kongresowego UP w Lublinie przy ul. Akademickiej 15.

Autorami prac są studenci II roku, II stopnia architektury krajobrazu, a zostały one wykonane w ramach przedmiotu "Projektowanie Zintegrowane". Kierunek prowadzi Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu.

————————–

zdjecia: S. Malawski