2 Międzynarodowa Konferencja nt. języków specjalistycznych

W dnia 15-16 stycznia 2015  odbyła się 2 Międzynarodowa Konferencja IATEFL POLAND ESP SIG  poświęcona nauczaniu języków specjalistycznych współorganizowana przez Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Tematem tegorocznej Konferencji była Innowacyjność i Efektywne Metody w Nauczaniu Języków Specjalistycznych.

Konferencję otworzyła  Kierownik SPNJO UP w Lublinie Grażyna Roguska. Słowo wstępne wygłosili Prorektor do Spraw Studenckich i Dydaktyki prof. dr hab. Krzysztof Gołacki, Prezes IATEFL POLAND Sławomir Nowikowski oraz Joanna Rączkiewicz Kierownik Zespołu Języka Angielskiego i Łaciny SPNJO UP w Lublinie i IATEFL Poland ESP SIG Coordinator.

Podczas pierwszej sesji Geoff Tranter z MONDIALE Testing wyjaśnił, co kryje się pod hasłem języki specjalistyczne i jak ważna jest ich znajomość w konkurencyjnym świecie.

Prezenterzy z kraju i zagranicy dzielili się swoim doświadczeniem z zakresu nauczania języka fachowego, nowoczesnych metod testowania online, wykorzystywania najnowocześniejszej technologii w celu uatrakcyjnienia pracy z tekstami źródłowymi, oraz zaangażowania studentów w proces dydaktyczny.

Rozwijający się rynek pracy wymaga od kandydatów wszechstronnego wykształcenia. Umiejętność odnalezienia się w  konkurencyjnym świecie ma pozytywny wpływ zarówno na młodych ludzi, jak i pracodawców. Znajomość języka specjalistycznego to obecnie konieczność.

Wykładom przysłuchiwało się ok. 80 uczestników zgromadzonych  w budynku CIW przy ul. Głębokiej 28; oraz spora grupa uczestników online. Dzięki uprzejmości MONDIALE Testing konferencję można było śledzić w Internecie, co podobnie jak w ubiegłym roku spotkało się z dużym zainteresowaniem. Nagrania dostępne będą na stronie www.iatefl.org.pl

[ GALERIA ]

Tekst: Joanna Rączkiewicz, Sławomir Nowikowski