Oto 10 najpopularniejszych uczelni w Polsce

“Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podsumowało dane z tegorocznej rekrutacji na studia i zaprezentowało uczelnie, które cieszą się największym zainteresowaniem studentów.  (…)
(…) W środę szefowa MSW zaprezentowała listę najpopularniejszych uczelni. Otwiera ją Politechnika Warszawska, której absolwenci mają najwyższe zarobki spośród studentów uczelni technicznych (XI Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń), a wykładowcy wygrywają liczne konkursy. Następne miejsca również zajmują politechniki, kolejno: Gdańska, Poznańska, Łódzka. Na piątym miejscu znalazł się Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (to jedna z najbardziej prodoktoranckich uczelni w Polsce), wyprzedzając Uniwersytet Warszawski, Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie i Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.
Zestawienie to powstało na podstawie liczby kandydatów na miejsce w czasie rekrutacji na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie.”