Czy odpad może być produktem użytecznym?

1 lipca 2014 r. w Uniwersytecie  Przyrodniczym w Lublinie odbyła się kolejna edycja konferencji organizowanej w ramach konsorcjum na rzecz zagospodarowania odpadów powiertniczych z poszukiwań i eksploatacji gazu z łupków oraz wydobycia węgla.

Członkami konsorcjum są Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Politechnika Lubelska, Kruszywa Niemce S.A., Zakłady Azotowe Puławy i Instytut Nawozów Sztucznych.

Uczestnicy konferencji, zgodnie z jej tytułem, poszukiwali odpowiedzi na pytanie „Czy odpad może być produktem użytecznym?”.  Prelegenci w swoich wystąpieniach, które były  jednocześnie wstępem do każdej z trzech części dyskusji panelowych, poruszali taką tematykę jak:  wykorzystanie odpadów w technologii otrzymywania nawozów, elektro-odpadów, odpadów w innowacyjnej biogospodarce oraz ich wykorzystanie w technologii druku 3D.

Konsorcjum ma już na swoim koncie grant badawczy NCBiR  o wysokości 18 mln zł.

[obejrzyj pełną galerię]