Gdzie przybywa studentów w Lublinie? Tylko na Uniwersytecie Przyrodniczym

“Uniwersytet Przyrodniczy jest jedyną publiczną uczelnią w Lublinie, której przybyło studentów na pierwszym roku. M. in. dzięki trafionym pomysłom na nowe kierunki.”  (..)

“Z problemem niżu demograficznego poradził sobie za to Uniwersytet Przyrodniczy. Tu studentów pierwszego roku przybyło. W ub. roku akademickim naukę na UP rozpoczęło 1980 osób. W tym roku jest ich o 11 proc. więcej. To m.in. efekt wprowadzenia nowych kierunków: agrobiznesu, bioinżynierii, zielarstwa i terapii roślinnych oraz behawiorystyki zwierząt (tu o jedno miejsce walczyło ponad 5 kandydatów).

– Mamy komplet osób na studiach stacjonarnych i zaocznych, to wielki sukces – cieszy się prof. Maria Tietze, która wpadła na pomysł utworzenia behawiorystyki zwierząt. – Odpowiadamy na zainteresowania i zapotrzebowanie rynku. Przygotujemy studentów do wszechstronnej pracy ze zwierzętami – mówi Tietze.”

Pełna treść artykułu na stronach Dziennika Wschodniego