Wielu chętnych na hipologię i jeździectwo, studia na Uniwersytecie Przyrodniczym

Najpierw losowanie, a później jazda… wierzchem. We wtorek ponad 100 kandydatów na popularną hipologię i jeździectwo zdawało w Lublinie egzamin praktyczny. Listę przyjętych Uniwersytet Przyrodniczy opublikuje w środę

– Odkąd pamiętam interesowały mnie te zwierzęta, choć jeździć konno zaczęłam dopiero 2 lata temu, od roku mam własnego konia – Astrę – opowiada Marcelina Klekot z Chełma, jedna ze 138 chętnych na hipologię i jeździectwo na Uniwersytecie Przyrodniczym.

Studia w październiku zacznie jedynie 30 osób. To pierwszy tego rodzaju kierunek w Polsce, ruszył w Lublinie w ub.r. – Wtedy mi się nie udało – dodaje Marcelina. – Mam nadzieję, że tym razem się uda.

Pełna treść artykułu na stronach Dziennika Wschodniego