Film “Nowoczesna Uczelnia”

11 grudnia br. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zaprezentował film pt. “Nowoczesna Uczelnia”.

Film promuje projekt „Nowoczesna Uczelnia jako system e-usług dla społeczeństwa informacyjnego województwa lubelskiego”, o wartości blisko 5,5 mln zł, w tym dofinansowanie ze środków europejskich: 4 659 883,60 zł. W ramach projektu stworzono system informatyczny usprawniający zarządzanie uczelnią.

„Realizacja projektu rozpoczęła się w 2010 r.  Nowe oprogramowanie komputerowe, system, jest zauważalne głównie dla studentów i pracowników uczelni.  Natomiast dzięki temu filmowi chcemy pokazać projekt i tym samym zmiany, jakie zaszły na uniwersytecie, jak najszerszej społeczności.” – mówi dr inż. Katarzyna Ostroga, z Zespołu Funduszy Strukturalnych.

Kadr z filmu

W filmie wystąpili aktorzy – studenci Uniwersytetu, wybrani na podstawie castingu. Studentka z Wydziału Nauk Żywności  i Biotechnologii oraz student z Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu, zgodnie z fabułą 4-min filmu, pokazują możliwości systemu informatycznego z punktu widzenia studentów. Można obejrzeć sceny z rekrutacji, rejestracji w akademiku, wydawania elektronicznej legitymacji studenckiej, wypożyczania książek w bibliotece, korzystania z kiosków informacyjnych i wirtualnego dziekanatu.

Kadr z filmu

Film można obejrzeć na portalu Youtube:

KLIKNIJ W LINK

Więcej informacji o projekcie:

—————————-

Więcej informacji: