Nowe Centrum Badawczo-Wdrożeniowe i Dydaktyczne Innowacyjnych Technologii w Ogrodnictwie

W dniu 10 lutego 2021 r. w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie została zawarta umowa dotycząca budowy Centrum Badawczo-Wdrożeniowego i Dydaktycznego Innowacyjnych Technologii w Ogrodnictwie. Wykonawcą robót budowlanych jest firma ERBUD S.A. W imieniu Uniwersytetu umowę podpisał Rektor prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk, Firmę ERBUD S.A. reprezentowali Artur Łuczak i Monika Zubiak.

Nowoczesne Centrum Badawczo-Wdrożeniowe i Dydaktyczne Innowacyjnych Technologii w Ogrodnictwie będzie posiadało fitotrony, wyposażone w urządzenia do klimatyzacji, sztucznego oświetlenia i wentylacji z możliwością cyfrowego diagnozowania i fenotypowania roślin. Pomieszczenia będą w całości zautomatyzowane. Będzie to jeden z najnowocześniejszych obiektów badawczo-dydaktycznych w Polsce i z pewnością otworzy przestrzeń do prowadzenia badań na rzecz hodowli roślin.

Centrum powstaje w Gospodarstwie Doświadczalnym Uczelni na Felinie. Wartość inwestycji to ok. 14 mln zł.

[GALERIA ZDJĘĆ]

Realizacja: Maciej Niedziółka / DKiWA