Inauguracja Roku Akademickiego 2020/2021 – zaproszenie

Szanowni Państwo,
Członkowie Wspólnoty Akademickiej,
Przyjaciele Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie,

w imieniu Senatu Uczelni oraz własnym serdecznie zapraszam do udziału w uroczystej Inauguracja Roku Akademickiego 2020/2021, która odbędzie się w 30 września 2020 r. o godz. 11.00 w Centrum Kongresowym UP w Lublinie, ul. Akademicka 15.

Z uwagi na istniejące obostrzenia ze względu na epidemię koronawirusa SARS-CoV-2 nie możemy celebrować tego święta w dotychczasowej formule. Dlatego mając na względzie bezpieczeństwo Gości, Studentów i Pracowników bezpośrednio w uroczystości w Centrum Kongresowym będzie mogła uczestniczyć ograniczona liczba osób.

Aby jednak wszyscy Członkowie Wspólnoty Akademickiej mogli uczestniczyć w tym jednym z najważniejszych wydarzeń akademickich, będzie ona transmitowana online na kanale YouTube Uniwersytetu.

Serdecznie zapraszam do wspólnego rozpoczęcia nowego roku akademickiego.

Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie
Prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk

Program uroczystości:

• Hymn Państwowy
  • Wystąpienie inauguracyjne JM Rektora prof. dr. hab. Krzysztofa Kowalczyka
  • Wręczenie medali i nagród
  • Gaude Mater Polonia
  • Immatrykulacja studentów
  • Wystąpienie przedstawiciela studentów
  • Listy i gratulacje
  • Wykład inauguracyjny dr hab. Sylwia Okoń, prof. uczelni, Wydział Agobioinżynierii pt. Genomika w hodowli roślin
  • Gaudeamus Igitur

Z okazji rozpoczynającego się Roku Akademickiego JE Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik, doktor honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zaprasza Społeczność Akademicką Lublina do udziału we Mszy Świętej w dniu 7 października (środa) 2020 roku o godz. 10.00 w Archikatedrze Lubelskiej.