Październikowe szkolenia online Web of Science

Zapraszamy na październikowe sesje szkoleniowe online związane z funkcjonalnościami bazy Web of Science:

• Widoczność i analiza treści Open Access w Web of Science

Z okazji trzynastego Międzynarodowego Tygodnia Otwartej Nauki (ang. Open Access Week) nasz zespół ekspertów zademonstruje, jak odkrywać i analizować publikacje otwartego dostępu w Web of Science oraz na nowej platformie InCites.

19 PAŹDZIERNIKA 2020, GODZ. 11:00-11:45 – Zarejestruj się!

• Czy ktoś przegląda Twoje publikacje w Web of Science?

Rekordy autorskie i profile autorów uległy poprawie! Nie pozwól, aby Twoje badania zostały omyłkowo przypisane innej osobie. Odkryj, jak znajdować, śledzić i zgłaszać roszczenia do swoich publikacji w Web of Science dzięki nowym funkcjom Author Search BETA i Author Records, i jak synchronizować je z profilem autora w Publons.

27 PAŹDZIERNIKA 2020, GODZ. 11:00-11:45 – Zarejestruj się!

• Nowa odsłona InCites Benchmarking & Analytics

Poznaj nowy interfejs InCites o większej przejrzystości, elastyczności i łatwości obsługi. Dołącz do naszej sesji, aby dowiedzieć się o zmianach, które uczynią Twoją podróż po analizach bardziej efektywną.

28 PAŹDZIERNIKA 2020, GODZ. 13:00-13:45 – Zarejestruj się!

Akademia Web of Science i InCites

• Podstawy i obliczenia wskaźnika Journal Impact Factor

Czy wiesz, dlaczego czasopisma dążą do osiągnięcia jak najwyższego wskaźnika Journal Impact Factor? Jakie dane wykorzystywane są do jego obliczenia? Czy można zmanipulować wyniki dla czasopisma?

20 PAŹDZIERNIKA 2020, GODZ. 10:00-11:00 – Zarejestruj się!

• Selekcja książek do Web of Science Core Collection

Jakie kryteria muszą spełniać książki, żeby zostały włączone do bazy Web of Science Core Collection? Kto ma prawo zgłosić książkę? Weź udział w szkoleniu, aby poznać odpowiedzi!

21 PAŹDZIERNIKA 2020, GODZ. 10:00-11:00 – Zarejestruj się!

• Tezaurusy Web of Science? Co znajdziemy w bazach Web of Science.

Web of Science to ekosystem różnych baz. Każda z nich posiada specyficzne metadane i właściwe sobie pola wyszukiwania. Co zawierają bazy takie jak Medline, BiOSIS, Data Citation Index czy Derwent? Czy różnią się od siebie. Jak skutecznie odkrywać i wykorzystać zawarte w nich treści?

22 PAŹDZIERNIKA 2020, GODZ. 11:00-12:00 Zarejestruj się!