OPROGRAMOWANIE ANTYWIRUSOWE: Centrum Informatyki informuje o wygaśnięciu subskrypcji na oprogramowanie antywirusowe ESET NOD32

 

Szanowni Państwo,

 

Centrum Informatyki informuje o wygaśnięciu subskrypcji w dniu 23 listopada 2020 roku na oprogramowanie antywirusowe ESET NOD32. W związku z tym należy złożyć zapotrzebowanie na wymienione oprogramowanie za pośrednictwem strony https://komputer.up.lublin.pl  , odnośnik "Oprogramowanie" – https://komputer.up.lublin.pl/soft/  ,  sekcja "Oprogramowanie antywirusowe i narzędziowe" oraz dostarczyć do Sekretariatu Centrum Informatyki pok. 315 najpóźniej do dnia 15 października br. W zapotrzebowaniu należy uwzględnić zakup licencji na wszystkie komputery i notebooki (indywidualne, w laboratoriach, salach dydaktycznych, itp.) obecnie użytkowane w jednostce oraz na komputery i notebooki dotychczas zaplanowane do zakupu.

 

UWAGA! Wszystkie złożone w tym roku zapotrzebowania na oprogramowanie antywirusowe zostają przeniesione do tego postępowania.

 

Szacunkowy koszt zakupu subskrypcji antywirusowej na 36 miesięcy (za jedną sztukę licencji) dla oprogramowania ESET NOD32 wynosi około 50 zł brutto, przy zakupie minimalnym 1500 sztuk.

 

Informujemy również, że w związku z zakończeniem wsparcia dla systemu operacyjnego Microsoft Windows 7, istnieje możliwość zakupu upgrade (uaktualnienia) do najnowszej wersji Microsoft Windows 10 Professional. Uaktualnienie może być zastosowane na komputerze który jest wyposażony w jeden z następujących systemów operacyjnych: Windows XP, Windows Vista, Windows 7 Professional.

 

Zapotrzebowania na oprogramowanie należy składać za pośrednictwem strony https://komputer.up.lublin.pl , odnośnik "Oprogramowanie" – https://komputer.up.lublin.pl/soft/ , sekcja „Systemy operacyjne” oraz dostarczyć do Sekretariatu Centrum Informatyki pok. 315 najpóźniej do dnia 15 października br.

 

Przypominamy, że jedna licencja uprawnia do instalacji systemu operacyjnego lub oprogramowania tylko na jednym komputerze/notebooku.

 

Zgodnie z postanowieniami po audytowymi, wszystkie komputery/notebooki bez zainstalowanego aktualnego oprogramowania antywirusowego obowiązującego na Uczelni, zostaną odłączone od sieci internetowej.

 

Centrum Informatyki