Abp. Stanisław Budzik przekazał pamiątkowy obraz dla Uniwersytetu

4 czerwca 2020 r. w Domku Ziemiańskim na Felinie odbyło się uroczyste przekazanie obrazu podarowanego Uniwersytetowi przez Jego Ekscelencję Arcybiskupa Metropolitę Lubelskiego ks. prof. dr hab. Stanisława Budzika.

W 65-letniej historii Uniwersytetu zwyczajem stało się, że Doktorzy Honoris Causa naszej Uczelni, dla upamiętnienia otrzymania tytułu przekazują obrazy, które wyeksponowane są w Dworku Ziemiańskim.

W imieniu społeczności Uniwersytetu obraz odebrał Rektor prof. dr hab. Zygmunt Litwińczuk. Ks. Arcybiskup przekazał, że obraz przedstawia procesję w Przemyślu odbywającą się z okazji prawosławnego święta Jordanu.

Ks. prof. dr hab. Stanisław Budzik otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie 23 stycznia 2020 r.

Fot. Maciej Niedziółka / DKiWA