Nowe kierunki studiów I stopnia w ofercie Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

Od roku akademickiego 2020/2021 Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie wprowadza do oferty edukacyjnej cztery nowe i unikatowe kierunki studiów I stopnia. Są to: Ekorehabilitacja, Enologia i Cydrownictwo, Pszczelarstwo w Agroekosystemach oraz Zarządzanie i Adaptacja do Zmian Klimatu.

 

  • Ekorehabilitacja:

We współczesnym społeczeństwie wzrasta potrzeba podejmowania działań pozamedycznych, promujących zdrowy styl życia oraz propagujących wzorce zachowań prozdrowotnych powiązanych z wykorzystaniem czynników przyrodniczych. Wykształcenie specjalistów z zakresu znajomości technik prozdrowotnych, antystresowych i wspierających funkcje witalne organizmu nabiera szczególnie istotnego znaczenia. Kierunek studiów Ekorehabilitacja stanowi nowoczesną i interdyscyplinarną ofertę dydaktyczną wychodzącą naprzeciw trendom światowym dotyczącym wykorzystania zasobów naturalnych oraz kreowania nowej wielofunkcyjnej tożsamości obszarów o wybitnych walorach środowiskowych.

 

  • Enologia i Cydrownictwo:

Kierunek Enologia i Cydrownictwo jest tworzony w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku pracy na specjalistów w zakresie uprawy winogron i pozostałych gatunków sadowniczych oraz produkcji wina, cydru i innych alkoholi owocowych. Program studiów posiada szereg innowacyjnych i nowatorskich rozwiązań dydaktycznych oferując szeroką gamę obligatoryjnych oraz fakultatywnych przedmiotów specjalistycznych. Program kładzie nacisk na uczenie praktyczne i zapewnia dogłębne zrozumienie zasad i praktyk stosowanych w uprawie oraz produkcji win, cydrów i innych alkoholi owocowych.

 

 

  • Pszczelarstwo w Agroekosystemach:

Pszczoły zapylają 78% roślin z których produkowana jest żywność, a rośliny zapylone przez pszczoły dają większy plon i lepszą jakość niż rośliny samozapylające lub zapylane sztucznie. Pszczelarstwo w Agroekosystemach to unikatowy w skali kraju kierunek, który umożliwi zdobycie wiedzy dotyczącej specyfiki i uwarunkowań prowadzenia działalności pszczelarskiej. Zdobycie wiedzy praktycznej umożliwią zajęcia terenowe w pasiece Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz wyjazdy do czołowych pasiek i przedsiębiorstw pszczelarskich w kraju.

 

 

  • Zarządzanie i Adaptacja do Zmian Klimatu:

W dobie kryzysu klimatycznego wykształcenie specjalistów z zakresu znajomości zarządzania i mechanizmów adaptacyjnych różnych gałęzi gospodarki do dynamicznych zmian klimatycznych nabiera szczególnie istotnego znaczenia. Zarządzanie i Adaptacja do Zmian Klimatu to kierunek wypełniający lukę w edukacji oraz pozwalający na uzyskanie wykształcenia i zawodu poszukiwanego na runku pracy nie tylko obecnie, ale także w przyszłości. Jego utworzenie jest także zgodne z wytycznymi Unii Europejskiej w zakresie przystosowania się do zmian klimatu różnych sektorów gospodarki i środowiska.
 

 

Na rok akademicki 2020/2021 Uniwersytet ma do zaoferowania 40 kierunków studiów I stopnia, wśród których znajduje się aż 14 kierunków unikatowych. Pełna lista dostępna jest pod tym adresem.

 

Kierunkami unikatowymi, oprócz tegorocznych nowości są: Analityka Weterynaryjna, Behawiorystyka Zwierząt, Bezpieczeństwo i Certyfikacja Żywności, Biobezpieczeństwo i Zarządzanie Kryzysowe, Biokosmetologia, Gastronomia i Sztuka Kulinarna, Hipologia i Jeździectwo, Mleczarstwo, Pielęgnacja Zwierząt i Animaloterapia,  Zielarstwo i Fitoprodukty.

Zachęcamy także do śledzenia naszych profili na Facebooku, Instagramie oraz Youtube, gdzie znajdziecie aktualności i ciekawostki z życia Uczelni.