Międzynarodowy Tydzień Książki Elektronicznej 1 marca – 7 marca 2020

Obchodzone od 2004 roku święto mające na celu promocję i popularyzację e-czytania, przypada w tym roku na tydzień 1 -7 marca. Dowolność miejsca i czasu to duża zaleta takiej formy lektury, do której przekonało się już wielu czytelników.

Zainteresowanych skorzystaniem z wirtualnej czytelni zapraszamy do sprawdzenia oferty naszej biblioteki.

Znajdziecie ją w zakładce E-książki w ramach serwisów i platform czołowych wydawnictw naukowych takich jak: Elsevier, Springer, Wiley, Taylor&Francis.

W zakładce znajdziecie też odnośniki do katalogu otwartych książek DOAB, otwartego wydawnictwa IntechOpen oraz zasobów w ramach Projektu Gutenberg.

Nie można też zapomnieć o kolekcji ponad 1800 pozycji dostępnych w serwisie Ibuk libra, który na ten tydzień przygotował dla swoich użytkowników prezentację nowych funkcjonalności platformy.
W widoku “myIBUK” pojawiły się funkcja "cytowania prac" oraz “Projekty” umożliwiająca grupowanie zebranych pozycji przez użytkownika na swoim koncie.

• więcej o nowych funkcjach platformy Ibuk – (pdf)

Zachęcamy do korzystania.