Spotkanie w 30 rocznicę Ogólnopolskiego Strajku Akademickiego

18 listopada 1981 roku Akademicki Komitet Strajkowy w skład, którego weszli przedstawiciele NZS i NSZZ „Solidarność” z wszystkich uczelni w Lublinie proklamował strajk solidarnościowy ze strajkującą Wyższą Szkołą Inżynierską w Radomiu.

W 30 rocznicę tych wydarzeń odbędą się uroczystości, nad którymi patronat objął JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie prof. dr hab. Marian Wesołowski.

Program uroczystości 18 listopada (piątek):

·    Msza Św. w Kościele Akademickim KUL – poświęcenie sztandaru organizacji zakładowej NSZZ „Solidarność” Uniwersytetu Medycznego w Lublinie – godz. 14.00
·    Złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową „Solidarność” UMCS  – plac M. Curie-Skłodowskiej – godz. 15.30
·    Otwarcie wystawy zdjęć, plakatów i dokumentów [w hallu budynku Agro II UP w Lublinie] – godz. 16.00
·    Spotkanie główne [w auli „Agro” UP w Lublinie] – godz. 16.30
·    Występ Jana Pietrzaka [w auli „Agro” UP w Lublinie] – godz. 18.00

Część z zaplanowaych wydarzeń  odbędzie się w murach naszej Uczelni, jednak ze względu na koncert przebywającego w tym dniu w Lublinie zespołu pieśni i tańca Sardynii, zostały one przeniesione z Centrum Kongresowego do Auli „Agro” mieszczącej się w starym budynku Collegium Agronomicum przy ul. Akademickiej 15.

Zapraszamy – Komitet Organizacyjny.