Podpisanie umowy o współpracy międzynarodowej pomiędzy UP w Lublinie a YLU w Yulin – Chiny

19 grudnia 2019 r. zostało podpisane porozumienie o współpracy międzynarodowej pomiędzy Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie a Yulin University w Chinach. Umowę w imieniu Uniwersytetów podpisali  Prorektor ds. nauki, wdrożeń i współpracy międzynarodowej, prof. dr hab. Zbigniew Grądzki oraz Przewodniczący Komitetu CPC Uniwersytetu Yulin, Profesor Xu Jinghong.

Spotkanie poprowadził Prorektor ds. nauki, wdrożeń i współpracy międzynarodowej prof. dr hab. Zbigniew Grądzki. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie reprezentowali również Pełnomocnik Rektora ds. studiów zagranicznych, prof. dr hab. Krzysztof Gołacki oraz Pracownicy Zespołu ds. Rekrutacji na Studia Obcojęzyczne – dr inż. Anna Jeżak-Zgórka oraz mgr Kinga Tarchynska.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Yulin University – Przewodniczący Komitetu CPC Uniwersytetu Yulin Profesor Xu Jinghong, Dziekan School of Life Sciences YLU, Dziekan School of Management YLU, Kierownik International Office YLU oraz przedstawiciele Polsko Chińskiej Fundacji Wymiany Akademickiej.

Gości z Chin przywitał JM Rektor Zygmunt Litwińczuk, który wyraził swoje zadowolenie z podjętych działań w zakresie współpracy międzynarodowej oraz życzył wszystkim merytorycznych i skutecznych obrad.

Podczas spotkania dyskutowano m. in. nad zakresem oraz możliwościami współpracy pomiędzy Uniwersytetami zarówno pod względem dydaktycznym – wspólne studia, praktyki, wymiany studenckie, jak i naukowym – wyjazdy studyjne, wymiany pracowników naukowych, wspólne projekty badawcze.

GALERIA ZDJĘĆ ]

Fot. DKiWA