Szkolna Giełda Zawodów w II LO w Chełmie

23 października 2019 r. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie miał okazję uczestniczyć w Szkolnej Giełdzie Zawodów w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, która była organizowana w II Liceum Ogólnokształcącym im. Gen. Gustawa Orlicz-Dreszera  Chełmie.

Celem Giełdy jest propagowanie świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej, kariery i promocja poradnictwa zawodowego. W ramach działań skierowanych do uczniów odbyły się spotkania informacyjne dla maturzystów, warsztaty na temat planowania kariery zawodowej, badanie predyspozycji oraz indywidualne konsultacje.

Uczniowie biorący udział w akcji mieli także szansę zapoznać się z ofertą edukacyjną Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, która prezentowana była na stoisku uczelni przez Pawła Michalskiego z Działu Komunikacji i Wymiany Akademickiej.