NCN zaprasza na szkolenie z zakresu zarządzania danymi naukowymi

Narodowe Centrum Nauki zaprasza do udziału w szkoleniu z zakresu zarządzania danymi naukowymi w projektach badawczych, które odbędzie się w siedzibie NCN w dniu 4 października 2019 r.

Szkolenie jest skierowane do pracowników podmiotów naukowych zajmujących się zarządzaniem danymi lub pracowników działów wsparcia/obsługi projektów badawczych. Szkolenie zostanie przeprowadzone przez data stewards z Delft University of Technology w Holandii.

Zakres tematyczny szkolenia:
rola planu zarządzania danymi (DMP) w projekcie,
formy wsparcia naukowców w opracowywaniu DMP,
narzędzia stosowane do opracowywania DMP,
ocena DMP,
ćwiczenia praktyczne.

Warunki uczestnictwa:
– dobra znajomość języka angielskiego (szkolenie będzie prowadzone w tym języku);
– komputer przenośny do ćwiczeń praktycznych.

Termin:
4 października, godz. 10:00 – 16:00.

Miejsce szkolenia: siedziba Narodowego Centrum Nauki, ul. Twardowskiego 16, 30-312 Kraków

Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 23 września, do godziny 12:00, za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Więcej informacji i fromularz zgłoszeniowy na stronie NCN –>