Prof. dr hab. Zdzisław Targoński uhonorowany Nagrodą Miasta Lublin

5 września 2019 roku podczas sesji Rady Miasta Lublin, miała miejsce uroczystość wręczenia Nagród Miasta Lublina w dziedzinie sportu. Nagrodę z rąk prezydenta miasta Krzysztofa Żuka otrzymał prof. dr hab. Zdzisław Targoński, rektor uczelni w latach 2002-2008 oraz wieloletni Prezes Akademickiego Związku Sportowego w Lublinie.

Prof. dr hab. Zdzisław Targoński jest związany z AZS-em od lat 60., w ówczesnym czasie trenując w sekcji szermierczej, a później podejmując się także roli trenera. Następnie został pracownikiem naukowym. W latach od 2002 do 2008 roku Prof. Targoński obejmował funkcję rektora Akademii Rolniczej w Lublinie, która pod koniec jego drugiej kadencji przekształciła się w Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.
Od 12 lat jest Prezesem Klubu Środowiskowego Akademickiego Związku Sportowego Lublin oraz Organizacji Środowiskowej AZS Woj. Lubelskiego.
Serdecznie gratulujemy!
Informacje medialne: