Oferta stypendialna DBU w zakresie ochrony środowiska

Przedstawiamy Państwu ofertę stypendialną w zakresie ochrony środowiska dla studentów studiów II stopnia, doktorantów i absolwentów*.

Organizacja Deutsche Bundesstiftung Umwelt wspierana przez rząd niemiecki działa na rzecz środowiska oferując polskim studentom/absolwentom oraz doktorantom możliwość odbycia 6-12 miesięcznego stażu/wyjazdu badawczego w ramach Programu Stypendialnego dla Europy Środkowowschodniej, specjalnie stworzonego z myślą o absolwentach kierunków związanych z szeroko pojętą ochroną środowiska.

Program Stypendialny DBU to przede wszystkim ogromna możliwość dla naukowców dopiero zaczynających swoją karierę. Program oferuje:
  • stypendium w wysokości 1250€/ miesięcznie (przez 6-12 mies)
  • darmowy, intensywny kurs języka niemieckiego (poziom A1-C1)
  • zwrot części kosztów na wyjazdy konferencyjne
  • pełen pakiet ubezpieczeń (zdrowotne, OC, NW)
  • bogatą bazę ofert pracy oraz sieć kontaktów międzyakademickich
  • możliwość dodatkowych pomocy finansowych po odbyciu staży

Więcej informacji o programie www.sds.org.pl  (sekcja: Nabór stypendystów) oraz na stronie organizatora www.dbu.de/2600.html (wersja anglojęzyczna).
Prowadzimy również sprawnie działającą stronę na facebooku: https://www.facebook.com/Stypendia.DBU/ oraz @stypendia.dbu na Instagramie, gdzie można na bieżąco śledzić działania organizacji.

*którzy uzyskali dyplom w ciągu 3 ostatnich lat