Konkurs na hymn Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

Uprzejmie informujemy, że JM Rektor prof. dr hab. Zygmunt Litwińczuk ogłasza konkurs na hymn Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Hymn powinien posiadać maksymalnie dwie zwrotki oraz refren, z uwzględnieniem wykonania go przez chór (główna linia melodyczna) oraz społeczność akademicką. Preferowana forma muzyczna hymnu to marsz.

Tekst hymnu powinien rozsławiać Uczelnię. Inspiracją dla tekstu może być misja Uniwersytetu. Jest nią służba nauce, gospodarce i społeczeństwu przez kształcenie studentów i rozwój kadry naukowej oraz prowadzenie badań naukowych w trzech kluczowych dla człowieka obszarach:
  • technologia i organizacja wytwarzania żywności
  • kształtowanie i ochrona środowiska życia człowieka
  • zdrowie i zdrowy styl życia

Zwycięska kompozycja zostanie wybrana przez specjalną Komisję. Dla zwycięzcy przewidziana nagroda pieniężna ufundowana przez JM Rektora.

Termin nadsyłania zgłoszeń: do 31 sierpnia 2019 r.

Adres nadsyłania zgłoszeń:

Hymn powinien mieć długość do 2 minut 30 sekund

W zgłoszeniu prosimy o przesłanie tekstu w pliku tekstowym (.pdf, .doc, .docx) oraz podkładu muzycznego w formacie pliku muzycznego (.mp3, .m4a, .wma)

Hymn powinien stanowić oryginalną pracę autorską. Plagiaty podlegają automatycznej dyskwalifikacji.

Akceptujemy zarówno prace indywidualne jak i zespołowe.

Serdecznie zapraszamy studentów, pracowników, absolwentów i sympatyków Uczelni do udziału.