Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie partnerem akcji “Bee-smart-ratujmy pszczoły” informuje portal MRiRW, portalspozywczy.pl, kalendarzrolnikow.pl, wprost.pl, wp.pl

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie jest wraz z FC Pszczółka współpartnerem ogólnopolskiej akcji społecznej "Bee-smart-ratujemy pszczoły. My stawiamy hotel-Ty siejesz kwiaty". Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Rolnictwa. Dr hab. Aneta Strachecka, profesor uczelni z Zakładu Biologii Środowiskowej i Apidologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie pyta:"Czy możliwy jest świat bez pszczół? Nie, gdyż pszczoły zapylają ok. 80 proc. roślin. Tylko w samej Europie, istnieje aż 4000 odmian warzyw i owoców, bo zapylają je pszczoły". Rozmówczyni zaznacza: Pszczoły dziko zyjące nie produkuja miodu, jednak sa bardzo wydajne w zapylaniu, często bardziej niz pszczoły miodne. Uczelnia w ramach umowy z Fabryką Cukierków Pszczółka będzie prowadzić badania, współorganizować wystawy i stoiska podczas konferencji naukowych i popularyzatorskich oraz budować i propagować hotele dla tych owadów. Należy zaznaczyć, że w akcję włączyli się aktywnie przedstawiciele biznesu i showbiznesu.

zdjęcie ze strony www.gov.pl

więcej informacji na

portal Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

portalspozywczy.pl: www.portalspozywczy.pl/slodycze-przekaski/wiadomosci/fc-pszczolka-rozpoczela-akcje-ratowania-pszczol,171190.html