Dr hab. Iwona Janczarek, profesor uczelni o nowej inwestycji na Felinie

Plany rozwoju bazy dydaktycznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lubline są dalekosiężne. Jeszcze w tym roku zostanie położony kamień węgielny pod budowę Ośrodka Dydaktyczno- Szkoleniowego Jeździectwa i Hipoterapii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Kompleks, w skład którego wejdzie m.in. nowoczesne centrum fizjoterapii dla koni oraz profesjonalna kryta ujeżdżalnia i hipodrom, będzie bazą dydaktyczną studentów hipologii. Dr hab. Iwona Janczarek, profesor uczelni z Katedry Hodowli i Użytkowania Koni, podkreśla: "to jedyny taki kierunek w kraju… nikt nie ma tak licznej i wysoko wyszkolonej kadry, to sprawia, że przyjażdżają do nas studenci z całej Polski." Rozmówczyni dodaje: "nowy obiekt będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych jeżdziectwem, zarówno na poziomie rekreacyjnym, jak i sportowym. W kompleksie znajdzie się też kolejna część hotelowa, tym razem z miejscem dla 40 koni. Będa w niej pełnowymiarowe boksy w standardzie czterogwiazdkowym. To będzie ośrodek dorównujący znanym obiektom warszwaskim."

więcej informacji w "Dzienniku Wschodnim" 24.04.2019 r.