Wizyta w szkole Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

7 grudnia 2018 r. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie gościł w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie.

Spotkanie pracowników Uniwersytetu z młodzieżą maturalną miało na celu przedstawienie uczniom trzech wykładów, oferty edukacyjnej Uczelni oraz zachęcenie do podejmowania studiów w murach naszej Alma Mater

Dr hab. Agnieszka Najda, prof. nadzw. UP w Lublinie Kierownik Laboratorium Jakości Warzyw i Surowców Zielarskich Katedry Warzywnictwa i Roślin Leczniczych Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu przedstawiła wykład pt. "Aromatyczne substancje lotne i ich fitoterapeutyczne zastosowanie".

Dr inż. Marek Domin z Zakładu Chłodnictwa i Energetyki Przemysłu Spożywczego Katedry Biologicznych Podstaw Technologii Żywności i Pasz Wydziału Inżynierii Produkcji zaprezentował wykład pt. "Podstawy działania urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła".

Mgr Kamil Wydra doktorant z Zakładu Żywienia Zwierząt i Paszoznawstwa Instytutu Żywienia Zwierząt i Bromatologii, Wydziału Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki wygłosił wykład pt. "Potencjalna toksyczność nanocząstek srebra i złota dla organizmów żywych".

Dr inż. Paweł Michalski z Działu Promocji Uczelni i Wymiany Międzynarodowej przedstawił ofertę kierunków studiów Uczelni oraz wykład pt. "Dlaczego warto studiować z nami".

Fot. dr inż. P. Michalski, DPUiWM

Na zakończenie zostały przeprowadzone konkursy z nagrodami ufundowanymi przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.