UP w Lublinie wspiera Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia

27 marca 2019 r. delegacja z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odwiedziła Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, aby przekazać dar finansowy zebrany podczas zorganizowanego na Uczelni balu karnawałowego. Tym samym, jako wspólnota akademicka, wsparliśmy  społecznie szlachetną działalność Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Prorektor ds. nauki, wdrożeń i współpracy międzynarodowej, prof. dr hab. Zbigniew Grądzki, rzecznik prasowy mgr Iwona Pachcińska oraz mgr inż. Magdalena Łukasik odpowiedzialna za sprawy osób niepełnosprawnych, w trakcie krótkiego spotkania z Prezesem Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci, Ojcem dr Filipem Leszkiem Buczyńskim wręczyli dokument poświadczający wpłatę 5 743 zł na cele Hospicjum. Środki te pochodzą  z aukcji prac malarskich Studenckiego Koła Naukowego Sztuki z kierunku architektura krajobrazu oraz zbiórki do puszki, przeprowadzonych podczas balu karnawałowego w dniu 2 marca br.

Dar ten spotkał się z wdzięcznością i wyrazami uznania ze strony Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci. Jesteśmy przekonani, że zostanie wykorzystany w sposób przynoszący największe korzyści podopiecznym Hospicjum.

W sposób szczególny dziękujemy wszystkim Pracownikom i Studentom, którzy finansowo wsparli zbiórkę oraz aukcję prac.

Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia zostało powołane w 1997 roku, aby objąć opieką dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami.

Fot. Maciej Niedziółka /DPUiWM