JM Rektor prof. dr hab. Zygmunt Litwińczuk – Honorowym Gościem Festiwalu Nauki w Politechnice Lwowskiej

Miło nam poinformować, że dnia 19 kwietnia 2019 roku na terenie Politechniki Lwowskiej odbędzie się Festiwal Nauki – ukraiński odpowiednik Lubelskiego Festiwalu Nauki. Gośćmi Honorowymi będą przedstawiciele Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie z JM prof. dr hab. Zygmuntem Litwińczukiem na czele.

Impreza ma charakter popularnonaukowy i ma na celu propagowanie wśród młodych ludzi szeroko rozumianej wiedzy,  poprzez liczne warsztaty, wystawy, konkursy i quizy. Należy zaznaczyć, że współuczestnictwo lubelskich naukowców jest wynikiem umowy podpisanej w 2017 roku przez obydwie Uczelnie. Z pewnością jest to kolejny kamień milowy w zacieśnianiu międzynarodowej współpracy międzyuczelnianej. Rektor Politechniki Lwowskiej Yuriy Bobalo podkreślił: mam nadzieję, że owocna współpraca między naszymi uniwersytetami w dalszym ciągu będzie rozwijać się zarówno w dziedzinie edukacji, jak i nauki.

Fotorelacja z ubiegłorocznej edycji Festiwalu na stronie Politechniki Lwowskiej:

www.lp.edu.ua/en/news/2017/despite-rainy-weather-science-festivities-lviv-polytechnic-did-go-well