Obchody MIĘDZYNARODOWEGO DNIA LASÓW – 20 marca br.

20 marca 2019 r. Studenckie Koło Naukowe Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie zapraszają na OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA LASÓW w budynku Centrum Kongresowego UP w Lublinie, ul. Akademicka 15 od godziny 10:00.

Podczas obchodów  odbędą się zajęcia edukacyjne i warsztaty plastyczne o tematyce leśnej dla dzieci (UWAGA obowiązują zapisy) oraz wykłady otwarte dla studentów, osób dorosłych pod hasłem przewodnim „Lasy i edukacja”. Wystąpią prelegenci z RDLP w Lublinie oraz pracownicy naukowi z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
Ponadto w programie:

• Wystawa fotografii autorskich członków SKN Leśników UP w Lublinie.
  • Wystawa sadzonek drzew leśnych.
  • Ekspozycja leśna poświęcona drewnu oraz płodom runa leśnego.
  • Prezentacja wydawnictw o tematyce leśnej.
  • Konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Kontakt:

lub telefon 500 655 783

HARMONOGRAM:
10:00 – 11:00 – aula Centrum Kongresowego UP – zajęcia z edukacji leśnej dla dzieci (klasy I – IV) szkoły podstawowej,

temat  przewodni: „Jeden dzień z życia leśnika” – obowiązują zapisy.
Odpowiemy na pytania:

• co robi leśnik w lesie,
  • co to jest trzebież, szkółka leśna, numerator itd.,
  • co jest najlepszym surowcem – ekologicznym, odnawialnym, naturalnym

Będziemy się wspólnie bawić i uczyć w czasie:

• Konferencji prasowej w której dzieci przeistoczą się w rolę dziennikarzy i leśników,
  • Konkursów o tematyce przyrodniczo-leśnej,
  • Zabaw z wykorzystaniem eksponatów leśnych,
  • Zdradzimy również sekrety z życia mieszkańców lasu.

11:00 – 12:00 –  foyer Centrum Kongresowego UP – warsztaty plastyczne z wykorzystaniem krążków drewna, tropy zwierząt z piaskownicą, konkurs wiedzy z wykorzystaniem koła fortuny, pieczątki z tropami zwierząt, tablice dźwiękowe- rozpoznawanie odgłosów zwierząt leśnych.
12:00 – 14:30 – aula Centrum Kongresowego UP – wykłady otwarte dla studentów i osób dorosłych pod hasłem przewodnim „Lasy i edukacja”.

PRELEKCJE:
12:00 – 12.05 – „Słowo wstępne”

12:05 – 12.35

• „Kto trzyma władzę w Lasach Państwowych, czyli jak wygląda struktura organizacyjna LP” – Anna Sternik, Specjalista ds. edukacji przyrodniczo-leśnej (RDLP w Lublinie).
  • „Edukacja przyrodniczo-leśna w sali, w terenie i w mediach” – Aneta Sławińska, Naczelnik Wydziału Promocji i Edukacji Przyrodniczo-Leśnej i Ewa Pożarowszczyk, Rzecznik prasowy (RDLP w Lublinie).

12:40 – 12.55 – „Chcę pracować w Lasach Państwowych – o karierze młodego leśnika w LP” – Leszek Michalec, Nadleśniczy Nadleśnictwa Międzyrzec.
13.00 – 13.15 – „Jeden dzień pracy leśnika” – Edward Kopron, podleśniczy leśnictwa Bereza, Nadleśnictwo Międzyrzec.
13:20 – 13:35 – „Aktualne kierunki badań studentów leśnictwa” – SKN Leśników UP w Lublinie.
13:40 – 14:00 – „Sowy Strigiformes lasów Lubelszczyzny” – dr hab. prof. nadzw. Grzegorz Grzywaczewski, profesor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
14.00 – 14.30 – dyskusja, podsumowanie i zakończenie

Zapraszamy!