Dzień Otwarty w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lubline – “Panorama Lubelska”

"Panorama Lubelska" relacjonuje Dzień Otwarty Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, który odbył się 7 marca. Oprócz zwiedzania stoisk wydziałowych maturzyści mieli szanse uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach na terenie Uczelni. Wśród nowych kierunków potencjalnym hitem ma być mleczarstwo, realizowane do spółki ze wszystkimi mleczarniami lubelszczyzny. JM Rektor prof. dr hab. Zygmunt Litwińczuk podkreśla: Przygotowaliśmy program tzw. dualnych czyli studiów, które są realizowane wspólnie z praktyką gospodarczą. Studia trwają siedem semestrów, jeden semestr to będzie praktyka w zakładach mleczarskich. Uniwersytet oferuje nowości, które głównie opierają się na unikatowości w  swoim charakterze, czyli takie kierunki, które występują tylko i wyłącznie na naszej Uczelni – informuje rzecznik prasowy Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie mgr Iwona Pachcińska.

materiał filmowy TVP Lublin:  lublin.tvp.pl/41644161/7-marca-2019-g-1830   (czas od 00:08:57)