Bal karnawałowy – aukcja prac studentów UP na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia

Miło nam poinformować, że podczas balu karnawałowego 2 marca 2019 r. odbędzie się aukcja prac absolwentów z Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. Środki zgromadzone podczas licytacji zostaną przekazane jako wsparcie działalności Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Na aukcji wystawione zostaną prace studenckie wykonane pod kierunkiem dr sztuki Pauliny Hortyńskiej. Wśród autorów prac malarskich znajdują się studenci:

• Sylwia Dominik dwie prace pt. Rwąca rzeka (1, 2), płótna o wymiarach 80×50 cm

• Anna Drzyzga praca pt. Spacer w deszczu, płótno o wymiarach 90×60 cm

• Ewelina Słotwińska praca pt. Stare rowery, płótno o wymiarach 80×60 cm

• Magda Lewczuk praca pt. Kamienice w Toruniu, płótno o wymiarach 100×70 cm

• Magda Lewczuk praca pt. Jesienne liście, płótno o wymiarach 100×70 cm

• Paulina Furtak praca pt. Na starówce, płótno o wymiarach 100×70 cm

• Natalia Kot praca pt. Gondolą po mieście, płótno o wymiarach 100×70 cm

• Anna Drzyzga praca pt. Podpływając do Żurawia, płótno o wymiarach 100×70 cm

Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia zapewnia bezpłatną, całodobową opiekę medyczną nieuleczalnie chorym dzieciom i młodzieży w ich rodzinnych domach na terenie miasta i województwa. Obecnie pod opieką Hospicjum znajduje się 44 małych pacjentów oraz 7 dzieci w hospicjum stacjonarnym w Lublinie. Dyżur Hospicjum trwa 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Hospicjum opłaca zakup leków oraz specjalistycznego sprzętu medycznego, który na co dzień funkcjonuje w domach dzieci.

W imieniu Dyrekcji i podopiecznych Hospicjum serdecznie dziękujmy za każdą formę wsparcia i Państwa hojność.