Wynalazki naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie – “Kurier Lubelski”

W najnowszym numerze "Kuriera Lubelskiego" opublikowany został artykuł o innowacyjnych wynalazkach uczonych z lubelskich uczelni. Droga od pomysłu do zakończonego projektu jest często żmudna, w ostateczności jednak finis coronat opus. Wśród wyróżnionych są naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie: dr hab. Grzegorz Borsuk, prof. nadzw. – badający pszczoły, współautor patentu leku na nosemozę u pszczół; prof. dr hab. Janusz Kalbarczyk i dr Aneta Śławińska – autorzy patentu dotyczącego sposobu pozyskiwania witaminy D z grzybów.

więcej informacji w "Kurierze Lubelskim":
plus.kurierlubelski.pl/od-pomyslu-do-przemyslu-wynalazki-lubelskich-uczonych-na-dlugiej-drodze-do-realizacji/ar/13871457