Otwarcie Wystawy Fotograficznej „Podróże Małe i Duże”

24 stycznia 2019 r. w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie przy ul. Dolnej Panny Marii 3 została uroczyście otwarta Wystawa Fotograficzna „Podróże Małe i Duże”. Autorkami prac są  Anna Ciszewska – studentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz Joanna Wiśniewska. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, prof. dr hab. Zygmunt Litwińczuk.

Anna Ciszewska  studentka III roku gastronomii i sztuki kulinarnej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Fotografią interesuje się od ponad 8 lat. Jej pasją są również podróże, na swoich zdjęciach przedstawia głównie przyrodę, krajobrazy, architekturę oraz ludzi.

Joanna Wiśniewska jest studentką na kierunku prawnomenedżerskim II roku II stopnia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Fotografią zaczęła interesować się w 2011 roku.

Autorki w krótkim przemówieniu powitały przybyłych gości oraz opowiedziały genezę powstania fotografii wykonanych podczas ich podróżowania, a także skąd czerpały inspirację. Następnie podziękowały Patronom wydarzenia.

Obrazy malowane światłem, ukazujące barwne pejzaże, ciekawą fakturę architektury, kulturę oraz życie codzienne mieszkańców są tematem przewodnim prezentowanych prac fotograficznych oraz niezwykłą pamiątką z niedawnych zagranicznych podróży autorek. Prezentują znane, nieznane lub zapomniane miejsca Europy.

Wernisaż cieszył się dużym zainteresowaniem, a autorkom towarzyszyła rodzina i znajomi.  Wydarzenie wspierało Radio Centrum i MDK „Pod Akacją” w Lublinie. Podczas oglądania prac fotograficznych na gości czekał słodki poczęstunek. Zwiedzający mogli zabrać ze sobą katalog wystawy z miniaturami zdjęć .

Wystawa będzie czynna jeszcze do 10 lutego 2019r.

Zdjęcia: Angelika Szemraj i Michał Zembrzycki.