“Kolorowy świat chemii” – warsztaty przygotowane przez pracowników Katedry Chemii WNoŻiB

28 listopada 2018 r. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie odwiedzili uczniowie klas biologiczno-chemicznych 2c i 3c z Zespołu Szkół nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Hrubieszowie.

Dr Jadwiga Stachowicz i dr Urszula Głaszcz – pracownicy Katedry Chemii Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii przygotowały dla uczniów warsztaty praktyczne „Kolorowy świat chemii”. Celem warsztatów było pokazanie uczniom jak kolorowa i ciekawa może być chemia.

Uczniowie mieli możliwość samodzielnego wykonania szeregu doświadczeń z chemii nieorganicznej, a na koniec sprawdzenia zdobytej wiedzy i umiejętności w zadaniach laboratoryjnych. Podczas zajęć zostali wyłonieni najlepsi chemicy, którzy zostali nagrodzeni upominkami.

informacje na portalu lubiehrubie.pl: lubiehrubie.pl/wiadomosci/kosciuszko-uczniowie-klas-biologiczno-chemicznych-na-uniwersytecie-przyrodniczym-w-lublinie