Nasz reprezentant na międzynarodowej konferencji pt. Animal Training Methods

W dniach 17-18.11.2018 r. na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się II edycja międzynarodowej konferencji dotyczącej szkolenia zwierząt pt.: Animal Training Methods. Nasz Uniwersytet i kierunek behawiorystyka zwierząt reprezentowała dr inż. Małgorzata Goleman (Wydział Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki) z wykładem „Znaczenie instynktu w kontekście szkolenia psa pasterskiego”.

Celem konferencji było przedstawienie biologicznych podstaw i mechanizmów treningu zwierząt towarzyszących, gospodarskich i dzikich, a  wzięli w niej udział m.in. znakomici naukowcy i praktycy jak: prof. Ewa Godzińska, dr Paweł Boguszewski, prof. Aleksandra Górecka-Bruzda, Sarah Fisher, Sabrina Brando czy Jiři Ščučka.