18. Międzynarodowy Tydzień Otwartej Nauki

18. Międzynarodowy Tydzień Otwartej Nauki odbywa się w tym roku w dniach 22-28.10 pod hasłem: "Designing equitable foundations for open knowledge".

W ramach obchodów Biblioteka Główna UP 23.10 organizuje szkolenie kierowane do pracowników naukowych i doktorantów:  „Prawo autorskie i wolne licencje w otwartej nauce”, którem poprowadzi prawnik. Towarzyszyć mu będzie spotkanie informacyjne dotyczące ORCID.

Tych z Państwa, którzy nie mogą wziąć osobiście udziału w spotkaniu dotyczącym prawa autorskiego, zachęcamy do skorzystania z oferty webinariów przygotowanych na ten tydzień przez Koalicję Otwartej Edukacji, każde potrwa ok. 60 min., udział w nich jest bezpłatny ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja:

23 października, godz. 20:00 – Otwarte licencje Creative Commons na uczelni. Co warto wiedzieć?
Rejestracja

24 października, godz. 20:00 – Otwarte Zasoby Edukacyjne w pracy nauczycieli akademickich.
Rejestracja

Więcej informacji o tygodniu Otwartej Nauki i wydarzeniach w Polsce – https://uwolnijnauke.pl/wydarzenia-ix-tygodnia-otwartej-nauki-2018/