Szkolenie “Prawo autorskie i wolne licencje w otwartej nauce”

Biblioteka Główna Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie serdecznie zaprasza pracowników i doktorantów na szkolenie "Prawo autorskie i wolne licencje w otwartej nauce", które poprowadzi Natalia Mileszyk, prawnik, specjalista ds. polityk publicznych z Centrum Cyfrowego.

Zakres szkolenia obejmować będzie dwa bloki tematyczne:

• Wprowadzenie do prawa autorskiego (zagadnienia omawiane będą na konkretnych przykładach z działalności naukowej i dydaktycznej).
  • Licencje w nauce ze szczególnym uwzględnieniem licencji Creative Commons.

Po części szkoleniowej odbędzie się spotkanie informacyjne poświęcone numerowi ORCID
(jako jednemu z wymogów w nadchodzącej parametryzacji).
Postaramy się przekazać Państwu najważniejsze informacje dotyczące tworzenia profilu w serwisie oraz połączenia go z profilami w bazach Web of Science i Scopus.
Zaproponujemy też terminy warsztatów, podczas których będą mieli Państwo możliwość założenia numeru ORCID i połączenie go z dotychczasowymi publikacjami.

Po spotkaniu przeznaczono czas na pytania i dyskusję.

Zapraszamy.

Data: 23.10.2018r.

Godzina: 10.00-12.30

Miejsce: Biblioteka Główna UP w Lublinie, s. 418 (IVp.)
W związku z ograniczoną liczbą miejsc prosimy o zgłaszanie udziału poprzez formularz