Identyfikator ORCID ID

Numer ORCID to ciąg szesnastu cyfr służących do identyfikacji autora. Pozwala na jednoznaczne określenie osoby autora w sytuacji, kiedy imię i nazwisko nie są wystarczające, np. w przypadku zbieżności imion i nazwisk, zmiany czy podwójnego nazwiska.
Do dyspozycji autora oddany jest profil o kontrolowanej widoczności, który gromadzi informacje o opublikowanych pracach, wykształceniu i zatrudnieniu czy dokonaniach naukowych.

Rejestracja jest darmowa. Wymagane pola oznaczone są * i obejmują: imię, nazwisko oraz adres mailowy. (instrukcja)

Zachęcamy publikujących pracowników do założenia ORCID-ID i korzystania z możliwości oferowanych przez serwis.
Więcj informacji: https://orcid.org/

Identyfikator ORCID można zgłaszać osobiście w Oddziale Informacji Naukowej BG UP lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail: .

Profil ORCID można połączyć z profilem autora w bazie Scopus (instrukcja) oraz z profilem Researcher ID w bazie Web of Science (instrukcja).

Dodatkowo wzrasta liczba wydawców i tytułów czasopism, które wymagają od autorów posiadania tego identyfikatora, znajduje on też zastosowanie we wnioskach grantowych oraz Polskiej Bibliografii Naukowej. Zgodnie z założeniami nowej oceny parametrycznej elektroniczny identyfikator będzie wymagany przy ewaluacji osiągnięć naukowych nauczyciela akademickiego.

Zapraszamy pracowników naukowych, którzy chcieliby uzyskać pomoc w założeniu identyfikatora ORCID oraz powiązaniu go z bazą Scopus i Web of Science na spotkania warsztatowe, które odbędą się w Informatorium /Ip. BG UP w Lublinie.
Spotkania poprowadzą pracownicy Oddziału Informacji Naukowej.

TERMINY:

24 października 2018 r.
Wydział Ogrodniczy i Architektury Krajobrazu – zapraszamy pracowników pomiędzy godz. 9.00 a 11.00
Wydział Inżynierii Produkcji – zapraszamy pracowników pomiędzy godz. 12.00 a 14.00

25 października 2018 r.
Wydział Nauk o Żywności i Biotechnologii – zapraszamy pracowników pomiędzy godz. 9.00 a 11.00
Wydział Biologii Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki – zapraszamy pracowników pomiędzy godz. 12.00 a 14.00

26 października 2018 r.
Wydział Agrobioinżynierii – zapraszamy pracowników pomiędzy godz. 9.00 a 11.00
Wydział Medycyny Weterynaryjnej – zapraszamy pracowników pomiędzy godz. 12.00 a 14.00