Lubelski Piknik Naukowy 2018

16 września 2018 r. w Lublinie na placu Teatralnym odbyła się kolejna edycja największej lubelskiej imprezy popularyzującej naukę – Lubelski Piknik Naukowy organizowany w ramach XV Lubelskiego Festiwalu Nauki, jak co roku przyciągnął tłumy zwiedzających.

[ PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ ]

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie przygotował dla zwiedzających 15 różnych projektów, angażujących do ciekawych aktywności osoby w każdym wieku. Dodatkowo przed uczelnianymi namiotami stanęła „zielona wyspa”, gdzie w miłym otoczeniu wrzosów i na naszych firmowych leżakach można było zatrzymać się na chwilę i przeglądnąć materiały informacyjne.

Wszystkie piknikowe projektu naszego Uniwersytetu cieszyły się zainteresowaniem odwiedzających, natomiast szczególnie widoczne i gromadzące sporą publiczność okazały się projekty z Wydziałów Nauk o Żywności i Biotechnologii oraz Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. Na praktyczne zajęcia z wyplatania makaram (wiszące kwietniki) czy układania kwiatowych kompozycji w formie kul listy oczekujących tworzyły się na długo przed rozpoczęciem.

Najmłodsi chętnie witali się z Misiem Felkiem, który spacerował po terenie Pikniku dzięki jednemu ze studenckich Ambasadorów UP w Lublinie.

Dziękujemy wszystkim za obecność podczas Lubelskiego Pikniku Naukowego i zapraszamy do uczestnictwa w dalszych wydarzeniach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Pełny program można znaleźć na stronie www.festiwal.lublin.pl

Koordynatorem tegorocznej edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki z ramienia UP w Lublinie jest  dr hab. Joanna Stadnik.

Koordynatorem obecności UP w Lublinie na Lubelskim Pikniku Naukowym był Dział Promocji Uczelni i Współpracy Międzynarodowej, a osobą odpowiedzialną z jego ramienia: dr Paweł Michalski. Działania promocyjne były wspierane przez studentów i doktorantów – Ambasadorów UP w Lublinie.

Projekty UP w Lublinie na Pikniku i ich koordynatorzy:

• Biotechnolgia – nauka przyszłości, mgr inż. Hubert Szczerba
  • Biblioteka akademicka – otwarta dla wszystkich! mgr Adriana Sobczak-Frymas
  • Ciekawa fizyka, dr Arkadiusz Matwijczuk
  • Detektywi żywności – czyli jak czytać  etykiety, dr inż. Justyna Libera
  • Kolorowy warzywno-ziołowy zawrót głowy, dr Magdalena Walasek
  • Kolory Lubelszczyzny, mgr inż. Tomasz Chmurski
  • Kule, kulki i kuleczki – bukietowe inspiracje, dr inż. Karolina Pitura
  • Makarama – wiszący kwietnik,  mgr inż. Magdalena Błaziak
  • Odnawialne źródła energii dostępne w naturze, dr Grzegorz Czernel
  • Owocowa pasja, dr inż. Iwona Szot
  • Różnorodność biologiczna na przykładzie roślin zbożowych, dr Aneta Kramek