Jesteśmy na Międzynarodowych Targach Edukacyjnych NAFSA w Filadelfii

Profesor Zbigniew Grądzki, prorektor ds. nauki, wdrożeń i współpracy międzynarodowej, uczestniczy w trwających właśnie  Międzynarodowych Targów Edukacyjnych NAFSA w Filadelfii. Delegacja ta w sposób szczególny ma na celu promocję  oferty studiów w języku angielskim.

Na targach obecni są również przedstawiciele Miasta Lublin oraz lubelskich uczelni: Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w ramach organizowanego przez Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego stoiska narodowego. Prezentuje się na nim kilkanaście uczelni z całej Polski.

NAFSA – Association of International Educators – jest największą na świecie organizacją pozarządową poświęconą międzynarodowej edukacji. Co roku konferencja i targi NAFSA gromadzą ponad 10 000 uczestników ze 150 krajów na całym świecie. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie uczestniczy w niej po raz pierwszy.

zdjęcie: Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej