Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie na Ukrainie razem ze „Study in Lublin”

W dniach 13-18 maja 2018 r. odbył się wyjazd promocyjny w ramach projektu „Study in Lublin”, w którym uczestniczyły lubelskie uczelnie (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, UMCS, Politechnika Lubelska, WSPA) na Ukrainę Zachodnią (Kamieniec Podolski, Czerniowce, Kołomyja, Iwano Frankiwsk). Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie reprezentował pracownik Działu Organizacji Studiów – koordynator ds. cudzoziemców – mgr Kinga Tarchynska.

Wybór Ukrainy nie jest przypadkowy. To jeden z priorytetowych krajów pod kątem promocji szkolnictwa wyższego. Ogromny potencjał rekrutacyjny i zwiększające się zainteresowanie studiami w Europie (to najliczniejsza nacja wybierającą edukację zagranicą) to duża szansa dla polskich uczelni na pozyskanie studentów pochodzących z tego regionu.

Kolejny wyjazd promocyjny był doskonałą okazją do zaprezentowania oferty studiów anglojęzycznych i rosyjskojęzycznych, oraz nowych kierunków studiów realizowanych w języku polskim, a także zaproszenia młodzieży wraz z rodzicami do Lublina, w celu poznania miasta i lubelskich uczelni.

W ciągu czterech intensywnych dni pełnych spotkań nawiązano współpracę z dyrektorami szkół, nauczycielami języka polskiego, organizacjami polonijnymi, kulturalno-oświatowymi ośrodkami współpracy z Polską, Urzędami Miast w Ukrainie.

Młodzież uczestniczyła w prezentacjach oferty edukacyjnej, rozmowach na temat podjęcia studiów w Lublinie. Każdy zainteresowany otrzymał najnowszy Informator z ofertą edukacyjną Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i pełną informację na temat podjęcia studiów w UP w Lublinie.

relacja i zdjęcia: Kinga Tarchynska