Dr inż. Tomasz Czernecki współtwórcą unikalnych na skalę światową genokosmetyków

W dniach 21-22 kwietnia 2018 roku, na 37 Międzynarodowym Kongresie i Targach Kosmetycznych LNE w Krakowie odbyła się premiera linii profesjonalnych kosmetyków GENO Dr Wilsz.

Kosmetyki zostały opracowane we współpracy dr inż. Tomasza Czerneckiego, pracownika Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie z Laboratorium Kosmetycznym Norel Dr Wilsz i Laboratorium VITAGENUM.

W ramach prowadzonych prac opracowano plany pielęgnacji, zaprojektowano i zoptymalizowano testy genetyczne oraz formuły 6 innowacyjnych serum. Nowoczesna, złożona formuła zaprojektowanych kosmetyków została doceniona na targach nagrodą „Innowacyjność”. Opracowane kosmetyki już są dostępne w profesjonalnych sieciach kosmetycznych w całej Polsce i na rynkach zagranicznych, głównie Azji. Kosmetyki stanowią przykład postępu w badaniach i rozwoju kosmetologii genetycznej.

Zdjęcia: Tomasz Czernecki