Z okazji międzynarodowego Dnia Ziemi studenci leśnictwa sprzątają las

W dniu 20 kwietnia 2018 r. na terenie wąwozu Głowackiego w Nałęczowie, studenci I roku kierunku leśnictwo oraz SKN Leśników w formie wolontariatu, pod kierunkiem dr Beaty Żuraw z Katedry Botaniki, przeprowadzili sprzątanie lasu.

Studenci pierwszego roku leśnictwa i członkowie SKN Leśników z okazji DNIA ZIEMI przypadającego na dzień 22 kwietnia, wyszli z inicjatywą sprzątnięcia śmieci zalegających na obszare prowadzonych przez nich badań. Grupę Wolontariuszy wspierał Urząd Miasta i Gminy Nałęczów oraz Lokalna Organizacja Turystyczna "Kraina Lessowych Wąwozów", która przygotowała dla studentów materiały promocyjne dotyczące walorów turystycznych regionu. Grupa studentów w składzie: Wojciech Balcerek, Agata Baran, Emil Fidrych, Marta Grącka, Roger Guzik, Wojciech Malowaniec, Rafał Naumowicz, Kinga Oponowicz, Martyna Piechowska, Jan Podolski, Olga Radomska, Małgorzata Stopyra, Inga Treder, połączyła swoje działania na rzecz ochrony przyrody z inwentaryzacją przyrodniczą wąwozu. Wolontariusze zebrali łącznie 600 litrów śmieci.