Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie z wizytą w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej

Przedstawiciele Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w dniu 18 kwietnia 2018 r. uczestniczyli w spotkaniu z maturzystami w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej. Był to wyjazd uczelniany w ramach działań preorientacyjnych, zorganizowany przez Dział Promocji Uczelni i Wymiany Międzynarodowej.

W czasie spotkania młodzież maturalna miała okazję zapoznać się z ofertą studiów, z warunkami studiowania i możliwościami rozwoju (naukowego, społecznego, sportowego czy artystycznego). Ta część została przedstawiona przez dr Pawła Michalskiego reprezentującego Dział Promocji Uczelni i Wymiany Międzynarodowej.

Kierunki studiów zostały zaprezentowane przez:
dr Grzegorza Wesołowskiego – oferta Wydziału Agrobioinżynierii,
dr Wandę Krupę – oferta Wydziału Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki,
dr Beatę Żuraw – oferta Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu,
dr hab. Leszka Rydzaka – oferta Wydziału Inżynierii Produkcji,
oraz dr Pawła Michalskiego – oferta Wydziału Medycyny Weterynaryjnej oraz Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii.

W drugiej części spotkania odbyły się wykłady:
„Behawiorysta – perspektywy zawodowe” zaprezentowany przez dr Wandę Krupę z Wydziału Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki,
„Przedsiębiorczość i zarządzanie – każdy sprzedaje i kupuje” zaprezentowany przez dr hab. Leszka Rydzaka z Wydziału Inżynierii Produkcji,
„Właściwości prozdrowotne jagód goji” zaprezentowany przez inż. Paulinę Główkę, studentkę studiów II stopnia kierunku Zootechnika z Wydziału Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki.

Na zakończenie spotkania został przeprowadzony konkurs, a nagrodami były drobne uczelniane upominki.

zdjęcia: P. Michalski