Studentki weterynarii zbierają na wyjazd do Afryki

Agata Strzałkowska, Daria Michałowska, Ewa Dąbrowska i Karolina Ziomek studentki Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie wybierają się do Republiki Południowej Afryki na praktyki zawodowe.  Na antenie TVP Lublin dzielą się swoimi uwagami dotyczącymi podróży na Czarny Ląd. W kręgu ich badań na terenie Rezerwatu Shamwari będą zwierzęta takie jak: słoń, bawół, lampart, lew czy nosorożec. Poznają metody leczenia niedostępne w Europie, nauczą się odpowiedniego przygotowania pacjenta do zabiegu: strzelania z broni w celu uśpienia, transportu specjalnym samochodem i szergiem zabiegów logistycznych związanych ze ścisłą współpracą sztabu specjalistów. Przyszłe adeptki weterynarii bedą się również opiekować pupilami okolicznej ludności, podszkolą fachowy język i poszerzą horyzonty. Akcja nie jest jednorazowa, bedzie kontynuowana w kolejnych latach.

Więcej informacji dotyczących przedsięwzięcia dostępnych jest na portalu, zachęcamy do wsparcia zbiórki:

polakpomaga.pl/kampania/rpa-weterynaryjna-praktyka

link do wywiadu w TVP Lublin: lublin.tvp.pl/36372050/13-marca-2018 (materiał filmowy od 23:40)