Szkolenie z bazy CAB Abstracts

Serdecznie zapraszamy na certyfikowane szkolenie przeprowadzone przez przedstawiciela Wolters Kluwer z zakresu korzystania z zasobów elektronicznych na platformie Ovid.

Szkolenie odbędzie się 22 marca 2018 roku (czwartek) w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w sali 116 (I pietro) o godzinie 11.00-12.00.

W trakcie szkolenia przedstawione będą główne zalety prenumerowanej przez bibliotekę bazy bibliograficzno-abstraktowej CAB Abstracts a także najważniejsze funkcjonalności platformy Ovid, w tym:

•    Zaawansowane techniki wyszukiwania – z wykorzystaniem słów kluczowych i „subject headings” (zakładek tematycznych), limitów etc.
•    Łączenie wyszukiwań
•    Różne metody docierania do pełnych tekstów
•    Prywatne konto użytkownika wspomagające optymalizację efektywności procesu wyszukiwania informacji: dodawanie przypisów w bazie, zapisywanie wyników wyszukiwania, eksport wyników do zewnętrznych narzędzi typu „reference manager”, ustawianie autoalertów etc.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Prosimy o zgłaszanie się przez FORMULARZ.