Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie z wizytą w I LO w Biłgoraju

We wtorek, 5 grudnia 2017 r. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie złożył wizytę w I LO w Biłgoraju. Była to wizyta promująca ofertę edukacyjną.

Wybór Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju nie był przypadkowy. Jest to najstarsza szkoła na terenie powiatu biłgorajskiego, która w 2017 roku obchodziła 80-lecie istnienia. Wysoki poziom edukacji, zaangażowanie we wszechstronny rozwój młodzieży, jak również liczne osiągnięcia i sukcesy uczniów sprawiają, że szkoła jest doceniana, otrzymuje prestiżowe wyróżnienia i kwalifikuje się do grona najlepszych w Polsce.

W wyjeździe uczestniczyli:

dr hab. Mirosława Chwil, z Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
dr hab. Mirosław Karpiński, z Wydziału Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki

dr hab. Dariusz Kowalczyk z Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii

dr inż. Jerzy Ziętek z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej

dr inż. Agata Blicharz-Kania z Wydziału Inżynierii Produkcji

mgr Hubert Rusecki z Wydziału Agrobioinżynierii

Karolina Szostak, studentka IV roku Bezpieczeństwa i certyfikacja żywności z Wydziału Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki

Weronika Traczyk, studentka I roku Behawiorystki zwierząt z Wydziału Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki

Uczniowie wysłuchali dwóch interesujących wystąpień popularno-naukowych: dr hab. lek. wet Mirosława Karpińskiego z Zakładu Hodowli i Dobrostanu Zwierząt Towarzyszących "Wyzwania współczesnych nauk przyrodniczych" oraz dr hab. Mirosławy Chwil z Katedry Botaniki "Nie wszystkie rośliny leczą".

Całość spotkania poprowadziła mgr Agnieszka Wasilak z Działu Promocji Uczelni i Wymiany Międzynarodowej.

Logistyka, stoisko promocyjne, foto – dr Paweł Michalski z Działu Promocji Uczelni i Wymiany Międzynarodowej.

Więcej zdjęć jest dostępnych w GALERII

Spotkanie zostało odnotowane przez lokalne media

www.bilgoraj.com.pl -> Przedstawiciele UP z wizytą w biłgorajskim ONZ-cie

www.lubelskieonline.pl -> Przedstawiciele UP z wizytą w biłgorajskim ONZ-cie