Obchody Dnia Niepodległości 2017

11 listopada 2017 r. społeczność Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, jak co roku zaangażowała się w uroczystości obchodów Dnia Niepodległości.

Delegacja Uczelni wzięła udział w obchodach państwowych. Prorektor ds. nauki, wdrożeń i współpracy międzynarodowej, profesor Zbigniew Grądzki wraz z przedstawicielami Zespołu Pieśni i Tańca „Jawor” złożyli kwiaty przy tablicach upamiętniających więźniów Zamku w Lublinie.

Chór Akademicki UP w Lublinie dołączył do „Wspólnego miejskiego śpiewania pieśni patriotycznych”, jakie miało miejsce w tym samym dniu w Ratuszu Lubelskim. „Wspólne miejskie śpiewanie” jest realizowane przez Stowarzyszenie Animatorów Ruchu Folkowego i ACK UMCS "Chatka Żaka" w ramach projektu Laboratorium Obrzędu Miejskiego z okazji 700-lecia lokacji Lublina.

red.

fot. J. Horbowski-Zaranek