Jubileusz pracy artystycznej Krzysztofa Kramka w Zespole Pieśni i Tańca “Jawor” UPL

W środę 8.11.2017. w Centrum Kongresowym UP w Lublinie odbył się koncert jesienny Zespołu Pieśni i Tańca "Jawor" Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

W programie koncertu znalazły się m.in. wiązanka  tańców  lubelskich, tańce: chełmskie, podlaskie, Lachów Sądeckich, polonez p.t. „Pożegnanie Ojczyzny” Michała Ogińskiego, mazur ułański z okresu Księstwa Warszawskiego oraz tańce krakowiaków wschodnich – w wykonaniu grupy OLDBO-yów.

Zaprezentowały się trzy grupy taneczne oraz grupa oldboy’ów przygotowane  przez instruktorów: Marzenę Dźwierzyńską, Kazimierza Kozaka, Łukasza  Bożka pod bacznym okiem  kierownika artystycznego – Jana Pogonowskiego. Wokalnie  tancerzy wszystkich grup przygotowała Jadwiga Gąska.

Nad całością przygotowań  do koncertu pieczę sprawował  Kierownik Zespołu Zbigniew Romanowicz, a koncert poprowadził Jerzy Horbowski-Zaranek.

Koncert był także okazją do jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej kierownika muzycznego zespołu, Krzysztofa Kramka.
Jubilat otrzymał wiele wyróżnień w uznaniu jego zasług dla rozwoju i działalności Zespołu "Jawor", a wśród nich:
•    Gratulacje i bukiet od Wojewody Lubelskiego
•    Dyplom uznania od Marszałka Woj. Lubelskiego
•    Medal 700-lecia Lublina od Prezydenta Miasta Lublin oraz nagrodę finansową
•    Pamiątkowy obraz od JM Rektora UP w Lublinie wraz  okolicznościowym listem gratulacyjnym od Władz Uczelni
•    Pamiątkowy Grawerton od Władz Gminy Siennica Różana
•    Gratulacje i prezenty od kadry Zespołu oraz tancerzy poszczególnych grup i kapeli

Liczne gratulacje i życzenia zostały złożone również od byłych Kierowników i przyjaciół – folklorystów.

fot. Stefan Szypulski