III Konferencja Naukowo – Techniczna 9-11.10.2017r.

W dniach 9-11 października odbyła się III Konferencja Naukowo-Techniczna pt. "Nowe kierunki badań w ochronie i kształtowaniu środowiska oraz w geodezji i gospodarce przestrzennej" organizowana przez Katedrę Kształtowania Środowiska i Geodezji oraz koła naukowe przy niej działające: Geodezyjne Koło Naukowe Equator oraz Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Wodno-Ściekowej, a także zaprzyjaźnione koła z Wydziału Agrobioinżynierii: Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej UP Lublin oraz Studenckie Koło Naukowe Leśników UP w Lublinie. Współorganizatorem konferencji był Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Polskie Towarzystwo Inżynierii Ekologicznej Oddział w Lublinie, Poleski Park Narodowy oraz Gmina Dębowa Kłoda.

Podczas pierwszego dnia konferencji odbyły się cztery sesje referatowe oraz jedna posterowa. W trakcie sesji referatowej zaprezentowano 19 referatów, zaś w trakcie sesji posterowej możliwe było zapoznanie się z 27 posterami. Drugiego dnia konferencji odbyły się dwie sesje terenowe, prezentacje sponsorów oraz studenckich kół naukowych. Trzeciego dnia konferencji uczestnicy odwiedzili oczyszczalnie ścieków przy Zespole Szkół w Poizdowie oraz dumę Gminy Dębowa Kłoda – firmę Karol Kania i Synowie, która jest wiodącym producentem podłoża pod uprawę pieczarek w Polsce.