Spotkanie na temat projektu Ustawy 2.0 z udziałem ministra Aleksandra Bobko

Dnia 26 września 2017 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbyło się spotkanie środowiska naukowego lubelskich uczelni z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Aleksandrem Bobko, w którym uczestniczył również JM Rektor UP w Lublinie, prof. dr hab. Zygmunt Litwińczuk. Spotkanie było poświęcone projektowi Ustawy 2.0 – zmieniającej funkcjonowanie nauki i szkolnictwa wyższego w Polsce. To początek konsultacji społecznych projektu „konstytucja dla nauki”.

Projekt zmian w szkolnictwie wyższym został zaprezentowany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina podczas Narodowego Kongresu Nauki w Krakowie.

Zdjęcia udostępniono dzięki uprzejmości Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

fot. Tomasz Koryszko