Dr hab. Bartłomiej Sołowiej członkiem Komisji konkursowej podczas Festiwalu nalewek domowych w Milanowie.

W konkursie oceniano 42 nalewki wykonane przez mieszkańców gminy Milanów, co było nie lada wyzwaniem dla komisji konkursowej, która złożona była z autorytetów w tej dość specjalistycznej dziedzinie.  Komisja konkursowa pracowała w składzie: Bartosz Sołowiej – doktor habilitowany, inżynier – Katedra Biotechnologii Żywienia Człowieka i Towaroznawstwa Żywności, Wydział Nauk o Żywności i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, mgr inż. Mieczysław Piotrkowski – prezes Zarządu spółki Piotrkowski sp. z o.o., mgr inż. Krzysztof Piotrkowski – członek zarządu spółki Piotrkowski sp. z o.o.

Nagrodami w tym dość nietypowym konkursie były specjalistyczne sprzęty do samodzielnej, domowej produkcji napojów dla dorosłych. Następnie ku uciesze licznie zgromadzonej publiczności, nalewki startujące w konkursie zostały przekazane do degustacji.

W programie były także m.in. animacje dla dzieci, kabaret, koncerty zespołów, zabawa taneczna oraz stoiska gastronomiczne, handlowe i wystawiennicze.

[żródło: www.24wspolnota.pl/pl/parczew/wydarzenia/24568/Festiwal-nalewek-domowych-w-Milanowie.htm]